MAXON ohlašuje CINEMU 4D R15

Nová verze obsahuje významné zlepšení rychlosti a kvality renderingu a přidává nové nástroje pro modelování, skulpting a zrychlení pracovních postupů.

FRIEDRICHSDORF, Německo -- 23 července, 2013 – společnost MAXON dnes představila CINEMU 4D Release 15 (R15) pro 3D animace, vizuální efekty, 3D kreslení a vizualizace. Nová generace široce používané 3D softwarové platformy upevňuje vedoucí pozici společnosti MAXON, kterou získala v průběhu 25 let kontinuálního vývoje, pomocí nových nástrojů pro modelování, tvorbu textu, rendering a skulptování.


Nová verze obsahuje vylepšené možnosti a přidané nástroje jako například zcela nový nástroj pro zaoblování hran 3D objektů, interaktivní kerning pro pokročilou typografickou kontrolu nad 3D písmem a Team Render pro sdílený rendering v rámci sítě. To vše dělá z CINEMY 4D ideální nástroj pro tvorbu kreativního 3D obsahu a zlepšuje možnosti spolupráce na náročných projektech. 

“CINEMA 4D R15 je významnou verzí, obsahující množství inovativních prvků a zachovávající si naši pověstnou jednoduchost ovládání pro 3D grafiky napříč různými obory jako jsou film, video, TV vysílání, web, multimédia, vizualizace a herní průmysl”, říká Harald Egel, spoluzakladatel a CEO společnosti MAXON Computer.  “Profesionální tvůrci digitálního obsahu dnes čelí neustálému tlaku na náklady a rychlost produkce. Díky našemu kontinuálnímu vývoji a inovacím v oblastech modelovacích pracovních postupů, renderingu i skulptingu můžeme dnes individuálním uživatelům i velkým designérským týmům nabídnou v podobě nové verze R15 vše, co potřebují pro dosažení vyššího výkonu a lepší kvality za kratší čas.“

Klíčové novinky CINEMY 4D Release 15

Mezi nové a vylepšené 3D modelovací, animační a renderovací funkce a pracovní postupy patří zejména tyto:

renderRendering – verze R15 je nabita novinkami z oblasti renderingu, které umožňují vytvářet lepší vizualizace v kratším čase. Nový Team Render dokáže využít přebytečné výpočetní kapacity dalších počítačů na síti - stačí manuálně zadat jejich síťové adresy nebo využít automatické detekce klientů prostřednictvím technologie Bonjour. CINEMA 4D Studio nabídne neomezený počet síťových klientů, verze Visualize a Broadcast jsou pak omezeny na maximálně 3 klienty. Team Render je schopen kromě animací počítat také statické snímky a zobrazovat výsledky v reálném čase přímo v prohlížeči obrázků CINEMY 4D.

K vyšší kvalitě výstupu přispívají zejména přepracované algoritmy pro irradiance caching, ambient occlusion a fyzikální rendering, řada výpočetních metod byla navíc optimalizována pro více vláknové výpočty, čímž bylo dosaženo vyšší rychlosti.

BevelVylepšené modelování – produktivita při 3D modelování byla výrazně vylepšena uvedením zcela nového interaktivního nástroje pro zaoblování hran, disponujícím podstatně lepší kontrolou a možnostmi nastavení, což ve výsledku přispívá k lepšímu vzhledu 3D objektů a kvalitnější polygonální síti.

Vylepšené typografické nástroje – CINEMA 4D R15 pokračuje v trendu vylepšování designérských nástrojů a to v podobě speciální sady typografických, textových a kontrolních možností objektů MoText a Text Spline primo v 3D pohledu. Nový nástroj pro kerning může být aplikován také na efektory MoGraphu nebo uzly ve vizuálním editoru vazeb XPresso pro tvorbu složitých typografických elementů a animací.

Dynamické skulptování – vylepšené dynamické skulptovací nástroje programu CINEMA 4D Studio Release 15 zajišťují snadné přidávání detailů a optimalizaci 3D modelů. Pokud polygonální model obsahuje dostatečný počet polygonů, mohou být skulptovací nástroje použity přímo na něm. Mezi další novinky v oblasti skulptingu patří nástroje pro pokročilé maskování, nové volby pro zrcadlení a duplikování a také nový štětec Amplify.

Další vylepšení v modelování, rendering a pracovních postupech
Známá pro své jednoduché ovládání, nabízí CINEMA 4D R15 také řadu funkcí pro zvýšení produktivity práce:

Správce textur – poskytuje grafikům robustní systém pro správu materiálů včetně snadného vyhledávání a náhrady chybějících textur.

GrassTráva pro architekty – speciální materiál pro snadnou simulaci trávy je založen na robustním modulu Hair and Fur z CINEMY 4D Studio. Pomocí pár kliknutí myši je možné vytvořit a aplikovat trávu na jakýkoliv object v programech CINEMA 4D Release 15 Visualize and Studio.

Jeřábová kamera  - nova jeřábová kamera poskytuje řadu nastavení pro snadnou simulaci chování reálných jeřábových kamer včetně definování úhlů a délek základny, ramene, hlavy i samotné kamery.

Pro kompletní seznam novinek v programu CINEMA 4D Release R15 a ukázková videa navštivte stránky maxon.net.

Systémové požadavky

CINEMA 4D R15 pracuje na platformách Mac OS X a Windows (pouze 64 bit). Přesné systémové požadavky jsou nabízeny na stránkách maxon.net.

Ceny, dostupnost a možnosti upgrade

CINEMA 4D Release 15 bude uvedena do prodeje v září 2013 prostřednictvím celosvětové distribuční sítě společnosti MAXON. Podrobnější informace o cenách a možnostech upgrade jsou k dispozici na www.maxon.net.

Ukázková videa a popisy

Podrobnější informace o aplikaci CINEMA 4D R15 najdete zde.

O firmě MAXON
MAXON Computer patří mezi největší světové výrobce software pro 3D modelování, kreslení, vizualizace a animace. Jeho programy CINEMA 4D a BodyPaint 3D získaly řadu ocenění a jsou masově používány pro tvorbu vizuálních efektů ve filmech, výrobu reklamních a televizních spotů, architektonické vizualizace, produktový design, špičkovou grafiku do digitálních AAA her nebo ilustrace pro medicine, vědu a výzkum. Firma MAXON Computer sídlí ve Friedrichsdorfu v Německu a má pobočky v USA, Velké Británii, Francii, Japonsku a Singapuru. Produkty společnosti MAXON jsou k dispozici přímo na webu nebo prostřednictvím mezinárodní distribuční sítě ve většině států světa. Pro školy, studenty a učitele jsou nabízeny speciální slevy. Další informace o firmě a jejích produktech najdete na stránkách www.maxon.net.