Header1

Informace na této stránce jsou určeny školám, kteří chtějí do výuky zařadit práci s profesionálním 3D programem. Pokud zjistíte, že jako škola podmínky pro vstup do C.A.P. nesplňujete (například potřebujete jednu licenci software pro specializované pracoviště), využijte prosím naší standardní nabídky Classroom licencí pro školy. Individuální licence pro vlastní potřebu studentů a učitelů jsou řešeny v rámci studentských licencí.

Výhody použití Cinemy 4D při výuce

 • Intuitiuvní ovládání - studenti zvládnou základy 3D grafiky již po jednom dni.
 • České rozhraní - vícejazyčné ovládání včetně češtiny.
 • 3D modelování, vizualizace a animace - integrované 3D řešení.
 • Propojení na 2D grafické a video programy - načítání křivek z Adobe Illustrator (CorelDraw), integrace s Photoshopem a AfterEffects.
 • 3D tisk - možnost použití vytvořených 3D modelů pro 3D tisk
 • Pokročilé 3D funkce - dynamika a kolize těles, animace postav, vlasy / chlupy, video trackig, zákresy 3D do fotografie a videa apod.
 • Možnost proškolení učitele

Výuková videa. Zdarma.

Přes stovka českých videí na portálu Vimeo.
Dostupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Prohlédnout ›

Český výukový manuál

Pro školy, studenty i všechny zájemce o 3D.
První, a NOVĚ i druhý díl, celkem 322 stran + výukové projekty

Stáhnout ›

1. Co je to CINEMA 4D Academy Program?

CINEMA 4D Academy Program (dále jen C.A.P.) je globální aktivitou firmy MAXON, výrobce populárního 3D grafického programu CINEMA 4D, jejíž cílem je umožnit školám, učitelům a studentům získat přístup ke špičkovému 3D grafickému software, který je většině škol cenově nedostupný.

2. Pro koho je C.A.P. určen?

C.A.P. je dostupný všem základním, středním, vyšším odborným a vysokým školám, registrovaným u ministerstva školství ČR nebo SR provádějícím výuku formou denního studia. Ve výjimečných případech můžeme poskytnout C.A.P. licence také pro specializované zájmové kroužky u škol nebo jiných vzdělávacích institucí, kde by bylo problematické zařadit výuku CINEMY 4D do studijního plánu. Tyto žádosti budou posuzovány individuálně.

Podrobnější podmínky výrobce pro získání licencí (anglicky)

3. Jak do C.A.P. zapojit vaši školu?

Podmínky vstupu do projektu C.A.P.

 • Škola musí zařadit výuku práce v programu CINEMA 4D do studijního programu, a to minimálně v délce 1 pololetí. Může jít o součást jiného předmětu, např. počítačová grafika, ale výuka programu CINEMA 4D musí tvořit jeho významnou část.
 • Škola určí pracovníka zodpovědného za realizaci projektu C.A.P. . Tato osoba bude mít na starosti realizaci celého projektu.
 • Školní ani studentské licence nesmí být využívány pro komerční účely (např. placené distanční studium, komerční školení, zakázková tvorba 3D grafiky atd.)
 • Škola se zapojí do dalších aktivit, spojených s tímto projektem. Může jít například o organizaci soutěže (formou informování studentů, vyvěšením dodaných plakátů apod.), v rámci které nám studenti zašlou svá díla vytvořená v CINEMĚ 4D. Cílem soutěží není primárně hledání špičkových vizualizací/animací, ale slouží nám pro získání zpětné vazby o reálném využívání CINEMY 4D na dané škole.
 • V neposlední řadě musí škola disponovat příslušným hardware, který splňuje alespoň minimální systémové požadavkyna provoz programu a licenčního serveru.

Pokud tyto podmínky splňujete, projděte si prosím další informace na této stránce nebo nás kontaktujte s případnými dotazy.

4. Jaký software dostanete a kolik to bude stát?

Multilicenci programu CINEMA 4D Studio (nejvyšší edice, kompletní sady softwaru) pro Vámi požadovaný počet počítačů dostanete zdarma.

Licence jsou časově omezené na dobu 12 měsíců.

Instalace i licence budou po jejich úspěšném vystavení zpřístupněny v online zákaznické sekci výrobce.
POUZE v případě požadavku na dodání instalace fyzicky je možné objednat instalační sadu. Ta obsahuje USB Flash s instalací aplikace a licenčního serveru. V takovém případě se fakturuje jednorázový poplatek za instalační sadu 950 Kč / €40 včetně DPH.

5. Žádost o vydání školní C.A.P. multilicence

Pokud Vaše škola splňuje podmínky vstupu do projektu C.A.P., stačí poslat vyplněnou žádost (viz. odkaz níže) na email obchod (zavináč) digitalmedia.cz. Po úspěšném schválení Vaší žádosti obdrží administrátor licencí (upřesněný ve fromuláři pro získání licencí) přístup do zákaznícké sekce výrobce. Zde bude mít k dispozici instalace Cinema 4D i licenčního serveru, a licenční čísla. Při požadavku na instalační sady bude po úspěšném vystavení licencí odeslána zásilka s instalační sadou.

Formulář pro Cinema Academy Program (PDF)

Postup přípravy a odeslání žádosti:

 • formulář se žádostí je k dispozici ve formátu PDF. Po vyplnění jej uložte zpět do formátu PDF.
 • dále vyplněný formulář vytiskněte na hlavičkový papír školy, potvrďte podpisem a razítkem a oskenujte/ofoťte.

Oba takto připravené dokumenty (PDF & sken) zašlete společně s objednávkou emailem na adresu obchod (zavináč) digitalmedia.cz .

6. Licence pro studenty a učitele

Každý student a učitel si může zažádat o vlastní licenci zdarma pro svou domácí přípravu, podrobnější informace zde.

Máte nějaké dotazy k programu CINEMA 4D Academy? Neváhejte nás kontaktovat.