Header

Jak získat studentskou/učitelskou licenci zdarma?

Získání zdarma šířené student/učitel licence programu CINEMA 4D je opravdu snadné, stačí postupovat podle níže uvedených kroků. Upozorňujeme, že registrace studenta / učitele probíhá na stránkách výrobce programu, společnosti MAXON, a je v angličtině. Vyžadovány jsou nicméně naprosto základní údaje - pokud byste přesto narazili na jazykovou bariéru, neváhejte nás kontaktovat.

CINEMA 4D Academy Program

Studentské a učitelské licence jsou určeny pouze pro osobní nekomerční použití. Pokud potřebujete zajistit licence pro výuku na škole, informujte se o našem programu pro školy!

Více o CINEMA 4D Academy ›

Podmínky pro získání licence

Licence jsou vydávány pouze studentům denního studia a jejich učitelům, obojí na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. Licence je určena pouze pro osobní nekomerční použití na vlastním hardwaru. Kompletní informace o podmínkách vydávání a použití studentských/učitelských licencí

Při registraci je nutné vyplnit pouze základní osobní údaje (jméno, příjmení a email) a také je nutné dodat doklad prokazující studium či zaměstnání na škole.

 • Doklad o studiu (studenti)
  Status studenta musí žadatel při registraci prokázat formou naskenované kopie studentského průkazu. Mezi akceptované studentské průkazy pro ČR a Slovensko patří ISIC karta, vysokoškolský index nebo školou vydané potvrzení o studiu. Doklad musí obsahovat přesnou identifikaci studenta, formu studia a údaje o studiu, ze kterých je zřejmé, že student bude ve studiu pokračovat minimálně po následující tři měsíce.

 • Doklad o zaměstnání na škole (učitelé)
  Status učitele musí žadatel při registraci prokázat formou naskenované kopie potvrzení školy o zaměstnání na pozici učitele. Doklad musí obsahovat přesnou identifikaci učitele.

UPOZORNĚNÍ: pokud jste si zajistili touto cestou zdarma student/učitel licenci verze R18 po datu 1.7.2017 a chcete přejít na novou verzi R19, nabízí Maxon zjednudušený proces podání žádostí - přepněte se výše na záložku Aktualizace student/učitel licence na R19.

1. Registrace na student/učitel portálu společnosti MAXON

 • Přejděte na stránky studentského portálu společnosti MAXON a vyberte si ze seznamu zemí Czech republic nebo Slovakia.
 • Přečtěte si podmínky ochrany osobních údajů a zaškrtněte políčko "I have read the privacy policy and accept it" a klikněte na tlačítko Continue.
 • Přečtěte si podmínky použití studentských verzí a zaškrtněte políčko "I have read the terms of use and accept it" a klikněte na tlačítko Continue.
 • Klikněte na políčko u jména distributora Digital Media s.r.o. a dole zaškrtněte políčko "I agree to the transfer of my information ...", čímž vyjádříte souhlas s převodem informací nutných pro vyřízení licence do společnosti Digital Media. Klikněte na tlačítko Continue.
 • Zadejte emailovou adresu (na tuto adresu vám bude zasílány informace k aktivaci student/učitel verze) a zvolte si heslo, pod kterým se budete přihlašovat do student/učitel portálu MAXON.
 • Vyplňte požadované osobní údaje (povinné údaje jsou označeny *) (ukázka), přiložte soubor pro doložení statusu studenta/učitele, a klikněte na tlačítko Send

2. Stažení instalace a aktivace programu

Pokud byly vaše údaje odeslány a byly kompletní, měli byste od společnosti MAXON obdržet nejpozději do 10 dnů email s potvrzením o akceptaci vaší žádosti. Součástí emailu bude odkaz na student/učitel portál, kam se přihlásíte pomocí emailu a hesla, zvoleného při registraci. Upozornění: v závislosti na nastavení antispamového filtru ve Vašem mailu se může stát, že emaily od společnosti MAXON, zasílané z domény maxon.net, mohou končit ve složce s nevyžádanou poštou. Z tohoto důvodu doporučujeme kontrolovat také obsah této složky!

 • Klikněte na odkaz, který jste obdrželi v e-mailu. Přihlaste se pod svým uživatelským účtem, pod kterým bylo zažádáno o přidělení licence. Stáhněte si ZIP soubor s instalátorem programu CINEMA 4D na svůj disk (odkaz "Download CINEMA 4D installer") , rozbalte jej (POVINNÉ, pravým tlačítkem myši volba Rozbalit), a poklepáním na rozbalený instalátor spusťte instalaci.
 • Nainstalujte program na svůj počítač. Pokud máte problémy s instalací nebo spuštěním programu, přečtěte si informace o řešení problémů s instalací.
 • Po spuštění student/učitel verze klikněte na oranžově podbarvený odkaz "Klikněte sem pro získání studentského aktivačního kódu" a přihlaste se pod svým uživatelským účtem. Zažádejte o vygenerování aktivačního kódu. Pokud jste omylem zavřeli dialogové okno s aktivací, můžete ho znovu vyvolat pomocí menu Nápověda / Registrace … (Help / Personalize…)". Pokud o aktivaci nepožádáte, program poběží v režimu zkušební verze, tedy bez možností ukládání dat.
  UPOZORNĚNÍ - aktivace instalace (po obdržení aktivačního klíče) musí být provedena pod STEJNÝM typem internetového připojení (např. přes Wi-Fi) , jako to, při kterém bylo o vygenerování aktivačního kódu zažádáno! (v opačném případě nemusí být aktivační kód akceptován - hláška: kód je nesprávný)

Přechod na novou verzi R19 pro uživatele student/učitel licence R18 a starší

Pro studenty/učitele, kteří si zajistili v termínu po 1.7.2017 touto cestou zdarma student/učitel licenci verze R18 a rádi by přešli na novou verzi R19, nabízí Maxon zjednudušený proces podání žádostí (bez nutnosti opakovaného doložení dokladu).
Všichni ostatní studenti/učitelé musí doložit nový / aktuální dokument potvrzující status studenta/učitele.

Pro zajištění této licence postupujte následovně:

 • Přihlaste se do zákaznické sekce Maxonu na stránkách https://reg.maxon-campus.net/login . Přístupové údaje Vám byly zaslány mailem po první žádosti o licenci Cinema 4D. (ukázka)
 • Na další stránce si zvolte nabídku Get CINEMA 4D R19 STUDENT (ukázka)
 • Zobrazí se přehled Vašich registračních údajů - zkontrolujte je, dále je-li vyžádáno, doložte do přílohy potvrzení o studiu/učitelském statusu, a na závěr potvrďte SAVE (ukázka)
 • Následně Vaše žádost projde schvalovací procedurou (může trvat až 10 dnů) a poté Vám bude emailem zaslán odkaz pro stažení nové verze R19 pro studenty/učitele. Pro aktivaci již postupujte dle standartních kroků jako u verze předchozí.

Máje jakýkoliv problém se získáním studentské/učitelské verze? Neváhejte nás kontaktovat.