Header

Instalace, aktivace a používání studentské verze

Pokud máte problémy se získáním, instalací či používáním studentské / učitelské verze programu CINEMA 4D, projděte si prosím níže uvedené instrukce a informace. Pokud ani zde nenaleznete řešení Vašeho problému, kontaktujet prosím naši technickou podporu.

1. Získání studentské/učitelské verze zdarma

Instrukce pro získání volně dostupné licence programu CINEMA 4D pro studenty a učitele naleznete zde. Proveďte všechny popsané kroky a stáhněte si instalaci programu na základě emailu, který Vám bude zaslán. Pokud jste žádný email s odkazem neobdrželi, byť jste řádně provedli všechny požadované kroky a vyčkali 10 dní, zkontrolujte prosím, že dotyčný email není ve vaší složce s nevyžádanou poštou. Pokud tomu tak není, kontaktujet prosím naši technickou poporu.

2. Stažení instalace

Odkaz na stažení instalace dostanete mailem po úspěšném vyřízení vaší žádosti (viz. předchozí odstavec). Instalaci najdete také přímo ve vašem uživatelském účtu na stránkách firmy MAXON - https://reg.maxon-campus.net/login. Přístupové údaje jste obdrželi mailem od firmy MAXON po schválení vaší žádosti.

3. Instalace krok za krokem

Před instalací programu prosím ověřte splnění následujících podmínek:

* Doporučujeme použití grafických karet s čipy od firem nVidia nebo ATI. CINEMA 4D může pracovat i na některých počítačích s integrovanou grafikou od firmy Intel, ale zvláště u starších notebooků bývá problém s jejich nekompatibilitou, způsobující pády programu.

ROZBALENÍ A SPUŠTĚNÍ INSTALACE

Jestliže jste obdrželi email s odkazem na stažení instalace a podařilo se vám úspěšně stáhnout ZIP soubor, pokračujte takto:

 • rozbalte obsah tohoto ZIP souboru kamkoliv na váš disk tak, že na něj klikněte pravým tlačítkem myši a vyberete příkaz Rozbalit.
  POZOR - rozbalení ZIP proveďte do složky, jejíž jméno nebo jména nadřazených složek neobsahují české znaky! Například po rozbalení ZIP souboru do složky C:/stažené soubory/čistá složka/ a následné instalaci by došlo k chybě instalátoru.
 • přejděte do složky s rozbaleným obsahem ZIP souboru a spusťte program SETUP

Jestliže při pokusu o instalaci dojde k pádu aplikace, s největší pravděpodobností váš počítač nesplňuje systémové požadavky na běh programu, uvedené v předchozím odstavci. Pokud si nejste jisti, co problémy s instalací způsobuje, kontaktujte prosím naši technickou poporu.

JEDNOTLIVÉ KROKY INSTALACE

 • výběr CZ verzeV prvním kroku instalace budete vyzvání k výběru jazykové verze instalátoru. POZOR - pro zobrazení a výběr češtiny (cz-czech) ze seznamu jazyků je někdy nutné posunout s posuvníkem seznamu! Poté klikněte na tlačítko OK a pokračujte v instalaci.
 • Na další stránce jsou obecné informace k produktu v angličtině. Klikněte na tlačítko Pokračovat dole.
 • Zvolte si typ instalace (ponechte vybránu výchozí volbu CINEMA 4D) a klikněte na tlačítko Pokračovat.
 • Na další stránce je přehled instalovaných aplikací - ponechte vše v nabízené podobě a klikněte na tlačítko Instalovat nyní.
 • Přečtěte si licenční ujednání, dole pod textem zaškrtněte políčko "Přečetl jsem a souhlasím s licenčním ujednáním" a klikněte na tlačítko Instalovat nyní.
 • Pokud chcete, můžete v tomtu kroku nastavit parametry instalace jako jsou umístění instalace na disku a vytvoření zástupců do menu a na plochu. Klikněte na Instalovat nyní.
 • V průběhu instalace na počítačích PC s operačním systémem Windows můžete být vyzváni k souhlasu s instalacemi run-time modulů firmy Microsoft. Tyto moduly jsou nutné pro běh programu, proto jejich instalaci odsouhlaste kliknutím na tlačítka OK, respektive Yes.
 • Po úspěšné instalaci klikněte na tlačítko Dokončit a instalátor spustí nainstalovanou aplikaci.

4. První spuštění, aktualizace a aktivace

Pokud je při prvním spuštění CINEMY 4D počítač připojen k internetu, objeví se na obrazovce dvě (navzájem částečně překrytá) okna - okno s aktivací studentské licence a okno s aktualizací produktu. Provedení obou kroků je možné odložit kdykoliv na později (neaktivovaná studentská verze CINEMY 4D neumožňuje ukládat) a nezáleží ani na pořadí jejich provedení, nicméně doporučujeme provést obojí v následujícím pořadí hned při spuštění.

TIP: pokud omylem zavřete nekteré z výše uvedených oken, můžete je kdykoliv vyvolat z menu programu. Okno s aktualizacemi CINEMY 4D vyvoláte znovu pomocí menu Help / Check for updates, okno s aktivací studentské verze je v menu Help / Personalize ...

INSTALACE AKTUALIZACÍ, KNIHOVEN A ČESKÉ VERZE

V okně s nabídkou aktualizace programu najdete obvykle možnost stažení aktualizace vaší verze programu, jakož i stažení českého překladu uživatelského prostředí, knihoven s 3D scénami, objekty a materiály, jakož i elektronické dokumentace (pouze v angličtině). Zaškrtněte prosím v seznamu aktualizací příslušné položky (názvy doporučených položek najdete níže)

 • Update to CINEMA 4D / BodyPaint 3D Release xx.xxx Student
  aktualizace programu na novější verzi

 • Czech language pack
  české uživatelské rozhraní

 • Release XX Content Libraries
  knihovny s 3D scénemai, objekty a materiály (pozor na větší objem dat ke stažení!)

 • English Documentation
  knihovny s 3D scénemi, objekty a materiály (pozor na větší objem dat ke stažení!)

Klikněte Restart. Pokud jste zvolili instalaci českého uživatelského rozhraní, budete dotázáni, zda chcete češtinu použít jako výchozí jazyk aplikace, což potvrdíte kliknutím na Yes. Po restartu programu bude již jeho uživatelské prostředí v češtině

AKTIVACE

Aktivaci můžete provést kdykoliv, není tedy nutné ji provádět hned při prvním spuštění. Neaktivovaný program funguje bez možností ukládání dat. Pokud aktivaci provedete (kliknutím na oranžovou barvou podbarvený odkaz a následným vyplněním osobních údajů), obdržíte email s aktivačním kódem, který celý zkopírujete (POZOR - je nutné zkopírovat všech několik řádků s kódem včetně názvu produktu !!!) pak zadáte do dialogového okna po kliknutí na tlačítko "Zadat aktivační kód ...". Aktivovaná verze vám po dobu 18 měsíců zpřístupní funkce ukládání a exportu projektů. Po vypršení aktivace se program vrátí do časově neomezeného režimu, kdy je celá aplikace funkční v demo režimu, tedy vyjma již zmíněného ukládání.

Aktivaci je možné provést na daném počítači pouze jednou.

ŘEŠENÍ DALŠÍCH PROBLÉMŮ

Máte jakýkoliv problém s instalací nebo spuštěním zkušební verze CINEMY 4D? Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, rádi Vám poradíme!

Kontakt na technickou podporu ›